Pool ülikooli tehtud - jee?

 Mul sai eile (ok, nüüdseks üleeile) semester läbi, sedapuhku siis juba kolmas, ehk siis pool bakat olen ma nüüd ära teinud. EAP-de järgi tegelikult veits vähem, sest järgmine semester on neid 40, aga see selleks, ajaliselt on ikkagi tehtud pool. Tore on see, et ma olen õppimisest siiani vaimustuses ja mu keskmine hinne on peaaegu 4,9, et siis jah, teen asja ikka südamega ja värki. Jama on see, et ma pean suvel praktikale minema ja ma tean küll tuttavate pealt, kui rets see IT praktikakoha leidmine Tartus on, T saatis omal ajal nt üle Eesti 50 kirja laiali ja tegi oma praktika Tallinnas, et jah .. tundub sitaks tore väljakutse. Tööle oleks kergem minna, aga kui neid pakkumisi siin järgmise aasta esimeses pooles sama vähe on kui praegu, siis ega see ka väiksem väljakutse pole. See on ka tore, et ma arvasin ülikooli minnes, et programmeerimisega ma kunagi elus tegeleda ei taha, aga tegelt see meeldib mulle täiega, miinus fakt, et mul on tunne, et isegi kui ma lähen tööle või praktikale mingile mega junior positsioonile, pean ma veel mingi miljon tundi õppima ja isegi siis ei taha mind keegi, sest mul pole mingi 150 aastast kogemust. Mul on praegu mingi kuuajane paus ja selle sisestan ma igatahes 100 tunnise Java koolitusega, saan tunnistuse ja puha, udupeen, eksole. Tegelt on minu meelest front-end põnevam ja PhP peale oleks oma aega vb mõistlikum kulutada (seda me õpime koolis ka), aga ok, see Getter, kes koolitust valis, asjale ilmselgelt liiga palju ei mõelnud. Oeh, mineviku-Getter, miks oled küll alati nii loll?


Tegelt on jube nõme see, et ma mingi 3 aastat oma elust valede erialade peale magama panin, ma võinuks olla bakaga ühel pool juba 2019, aga no ee.. siin ma olen. Samas olen ma inimesena selle arvelt rohkem areneda saanud, vist. 

See on ka jama, et koodida võin ma nüüdseks ju täitsa nii palju osata, et veebilehti ja lihtsamaid veebirakendusi teha, aga JUUUUDAS, kus mul on kehv visuaalne pool, mul lihtsalt puudub igasugune ilumeel. Kui töötab siis töötab, noh. Nüüd ma mõtlen, et võiks kunagi enda blogi ka asjalikumaks teha, aga samas, palju teid siin ikka käib, elavad need paar püsilugejat selle tasuta Bloggeri malli, mida ma sörts modinud olen, üle küll. Kui ma siin asju hakkaks muutma, siis ma tahaks Bloggerist üldse minema kolida Joomla!sse näiteks. See ei ole koht, kus joomas käia, muide, haha. 


Igatahes on õppimine täitsa tore tegevus, kui õppida endale sobivat eriala. Kui ma võrdlen seda nt selle klassiõpetaja erialaga, kust ma 3. semestril tulema tulin, siis ee.. too oli nagu vaimne vägistamine ja praegu mul on nagu tegelt ka tore ja ma tunnen, et ma arenen täiiiiiiiega?

Muide, kas teistel ülikooli-lastel on ka tunne, et selle koroonaga saab kuidagi lihtsamalt kraadi kätte? :D Minu meelest on nii mõnus ja stressivaba kodust loenguid vaadata, esitlusi teha jms, mulle täiega meeldib selline kontseptsioon. Keegi võiks Eestis teha mingi päris koduõppe kõrgkooli, see oleks nagu .. ülituus. Muidugi pean ma mainima, et ma peaks oma ajaplaneerimist parandama ja mitte jätma asju viimasele minutile, eelmine nädal tegin ma nt absull iga päev kooliasju 12 tundi päevas :') laupäeval vaatasin ühe aine loengut ja tegin samal ajal teise aine viimast kodutööd .... produktiivne .... not ....

Vot, sihuksed lood, mõtlesin, et lobisen niisama veits. Kommentaarid

 1. Olen nii nõus, et kaugõppes on ülikool ka minu jaoks palju parem, sest töö kõrvalt on iga aja kokkuhoid nii kasulik ja saab kõik asjad ikka tehtud. See on muidugi huvitav, et Tartus praktikakohta raske leida, tean, et Tallinnas on suur rebimine IT-ettevõtete poolt, sest hiljem tehakse ka suht alati tööpakkumine. Aga väga lahe, et oled enda jaoks õige eriala leidnud! :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Muidugi tehakse avalikke praktikapakkumisi, aga konkurents neile on stiilis 50 inimest ühele kohale. :D

   Kustuta
 2. Niiii tubliiiiii. Palju õnne! :D Kindlasti leiad praktikakoha ka, selliseid hakkajaid inimesi on küll ja veel vaja :D. See, mis sa kirjutasid PhP-st ja asjadest kõlas nagu hiina keel, lahe, et sa ise vähemasti aru saad haha :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Õnneks kui ma praktikakohta ei leiagi, siis saab kuidagi susserdada ja mehe ema firmas mingeid asju teha vms. :D

   Kustuta
 3. Mulle hullult meeldib distantsõppe olukord. Samad tunded - ärkad normaalsel ajal, võtad oma kohvi, istud mingi dressidega arvuti ette ja vaatad loenguid. Ma ei tea, mul saab olema raske harjuda vanaviisi olukorraga, kui ülikoolis peab reaalselt kohapeal käima :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma septembris ja oktoobris käisin ja no sada korda tüütum oli ikka. :D Mulle nagu täiega meeldib kodus õppida ikka, noh. :D

   Kustuta

Postita kommentaar

Sry, inimesed on liiga tihti õelad ja ülbed sead, et ma anonüümseid kommentaare lubada saaks. Minu vaimne tervis ja heaolu on siin siiski #1.

Populaarsed postitused